Otisabi

1 kişi takip ediyor!
Otisabi 13. Bölüm Her ayrılık yeni başlagıç
 
 
10
6

Ekleyen / 11 Eyl 2016 tarihinde yayınlandı

Otisabi Hakkında

Otisabi Yılmaz Aslantürk'ün 1990'larda Pişmiş Kelle adlı mizah dergisinde çizmeye başladığı karakter. Uzun favorileri, pardösüsü ile 1950'li yılların atmosferini yansıtmaktadır. İlk öykülerde bir üniversite öğrencisinin bekar evinde yaşananlar anlatılırken, arka planda İstanbul'da yaşamanın zorlukları görülürdü.

Otisabi, büyük şehirde ayakta kalmak için küçük entrikalara başvurur ve her seferinde kârlı çıkar. Sonraki dönem Otisabi öykülerinde kadın-erkek arasındaki ilişkileri ağır basar. Yeni bir kadınla tanışması ve nihai amacına ulaşmak için çevirdiği numaraları ve bazı kadınların bunları hak ettiğini göstererek okuyucuların yanında olmasını sağlar. Ya da bir kadından ayrılmanın zorluğunu gösterir ve Otisabi'nin yine başarılı olmaması için bir neden yoktur. Çünkü kadınların ne istediğini ya da istemediğini bilir ve planlarını ona göre yapar, uygular. 2007 yılından beri ise Uykusuz adlı mizah dergisinin en arka sayfasında çıkmaktadır.

İzleyeceğiniz dizi ise Otisabi'nin hayatından kesitler sunan ve sizi otisabi ile tanıştırcak olan bir dizi kısa filmden oluşmaktadır.

Tartışma alanı
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.